علت داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال سامسونگ

علت داغ کردن موتور یخچال

در این مقاله می خواهیم علت داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال سامسونگ را برای شما شرح دهیم امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

بسیاری از مصرف کنندگان یخچال فریزر سامسونگ از مشکل داغ شدن بدنه و موتور یخچال فریزر سامسونگ رنج می برند می توانید این مقاله را با دقت بخوانید در صورتی که بعد از خواندن این مقاله اقداماتی که در این مطلب بیان می کنیم نیز انجام دادیم می توانید با مشاوران ما تماس برقرار نمایید.

معمولا داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال فریزر ها علت های مختلفی دارد در این مطلب اصلی ترین علت ها را برای شما شرح می دهیم.

طبیعی بودن داغ کردن بدنه و موتور یخچال فریزر

یخچال فریزر ها یا یخچال های سای بای ساید معمولا بعد از این که مدتی کار کردند به طور طبیعی ممکن است داغ کند.در مواقع طبیعی این داغ کردن مشکلی در عملکرد یخچال تان ایجاد نمی کند،در صورتی که یخچال فریزر شما بیش از حد داغ شد شما می بایست فی الفور اقداماتی را انجام دهید.

علت های داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال بسیار زیاد است پیشنهاد ما این است که نگران نباشید و در ادامه اقداماتی را که ذکر می کنیم انجام دهید.

چه چیزی باعث می شود موتور و بدنه ی یخچال داغ شود؟

 • یکی از علت های داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال سامسونگ عدم رعایت فاصله های کناری و پشت یخچال فریزر
 • از دیگر علت های داغ شدن بدنه ی یخچال فریزر خرابی کمپرسور می باشد
 • خرابی لوله کندانسور
 • قرار دان یخچال در محیطی که آفتاب به صورت مستقیم برخورد می کند
 • خرابی فن
 • نشتی گاز
 • تمیز نبودن کندانسور یخچال
 • خراب شدن لاستیک های دور درب
 • قرار دادن یهویی و بیش از حد مواد غذایی درون یخچال فریزر

ممکن است علت های داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال در مواردی که بالا گفته شد نباشد اما این امکان نیز وجود دارد که خرابی از سایر لوازم و قطعات داخلی بوده به طوری که این خرابی منجر شود صدمه ایی به قطعات دیگر وارد کند شما برای تعمیرات محصولات سامسونگ می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

تا به این جا برخی علت های داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال گفته شد،در ادامه ما می خواهیم به بررسی رفع داغ شدن یخچال فریزر بپردازیم.

برای رفع مشکل داغ شدن یخچال فریزر چه کار کنیم؟

 • مرحله اول:قبل از این که اقداماتی انجام دهید شما می بایست فاصله کناری بدنه یخچال با کابینت و پشت یخچال را چک کنید. فاصله استاندارد بدنه ی یخچال با کابینت ها معمولا 20سانتی متر از پشت و کناره ها می باشد شما می بایست این فاصله ی 20 سانتی متری را رعایت فرمایید.ممکن است یکی از علت های داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال عدم رعایت فاصله های کناری باشد.
 • مرحله دوم:در صورتی که بدنه ی یخچال را با فاصله های کناری چک کردید و تغیری در دمای یخچال تان این عمل نداشت شما می بایست از سالم بودن واشر های درب یخچال تان مطمئن شوید.ممکن است بالا رفتن دما در یخچال فریزرتان از خرابی واشربندی درب باشد.
 • مرحله سوم:یکی از علت های داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال فریزر سامسونگ قرار دادن بیش از حد موادغذایی می باشد به طوری که یخچال فریزر دیگر نمی تواند تمام محصولات داخل را خنک نگه دارد در این صورت موتور فریزر بیش از حد کار می کند و به اصطلاح موتور داغ می شود و این داغ شدن موتور به بدنه انتقال داده می شود و در نتیجه بدنه ی یخچال داغ می شود.در صورتی که موارد بالا را تست کردید و هیچ گونه دمای یخچال تان پایین نیامد شما می بایست وزن مواد غذایی داخل فریزر را کاهش دهید.
 • مرحله چهارم:درصورتی که تمام موارد بالا را بادقت انجام دادید و هیچ گونه جوابی نگرفتید شما می بایست هیچ گونه اقدامی نکنید و بانمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

در این موارد مهم ترین علت های داغ شدن موتور و بدنه ی یخچال سامسونگ را برای شما به طور خلاصه توضیح دادیم در صورتی که شما با این مشکل روبرو شدید و اقداماتی را که گفتیم انجام دادید و هیچ گونه جوابی نگرفتید شما می توانید با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

 

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما