نحوه ی تمیزکردن یخچال فریزر

نحوه ی تمیزکردن یخچال فریزر

در این مطلب می خواهیم برای شما نحوه ی تمیزکردن یخچال فریزر را به طور دقیق توضیح دهیم امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

هر ساله با فرارسیدن عیدنوروز معمولا مادران و خانم های خانه به فکر تمیز کردن وسایل و اثاثیه منزل می افتند یکی از این فکر ها تمیز کردن یخچال فریزر می باشد که بسیاری از خانم ها در تمیز کردن این وسیله بسیار حساسیت به خرج می دهند.به همین منظور برای شما مطلبی را آماده کرده ایم که بسیار برای شما این مطلب مفید می باشد. آموزش های دیگری در رابطه با تعمیر محصولات الجی و لوازم خانگی های برقی در اختیار شما قرار میدهیم.

اقدامات تمیز کردن یخچال فریزر

در ادامه به صورت مراحل مختلف برای شما اقداماتی که می بایست برای تمیز کردن یخچال فریزر رعایت کنیم را شرح می دهیم.

مرحله اول:

نکته:قبل از این که هر اقدامی را انجام دهید می بایست یخچال فریزر خود را از برق بکشید چرا که ممکن است در برق بودن این وسیله سلامت قطعات داخلی اش به خطر بیوفتد و شما را به هزینه وادارد.

تخلیه یخچال فریزر

قبل از این که اقداماتی را انجام دهید می بایست یخچال فریزر را از هرگونه مواد غذایی و دیگر مواد به صورت کامل خالی نمایید.برای این که فرآیند تمیز کردن یخچال فریزر به درستی انجام شود می بایست کلیه لوازم موجود درون یخچال را تخلیه نمایید.در هنگامی که این عمل را انجام می دهید تمام قفسه ها و کشو های یخچال فریزر را به طور کامل تخلیه نمایید.به این خاطر می گوییم که تمام تجهیزات داخل فریزر را تخلیه نمایید که برای تمیز کردن داخل یخچال فریزر فضای کافی داشته باشید.

مرحله دوم:

پاک کردن گردوغبار بدنه یخچال

در مرحله دوم می بایست با استفاده از دستمالی خشک گردوغبار موجود بر سطح یخچال را به خوبی تمیز نمایید.می بایست قبل از هر اقدامی بدنه ی یخچال فریزر را به خوبی پاک نمایید چرا که ممکن است بدنه ی یخچال تان دارای گرد و غبار باشد و شما متوجه آن نشده باشید و بعد از این که داخل یخچال را پاک کردید این گردو غبار به داخل یخچال تان نفوذ کند و شما را دچار دوباره کاری کند،پس ابتدا می بایست بدنه ی یخچال را از گرد و غبار عاری نمایید.

مرحله سوم:

ترکیب سرکه با آب

بعد از این که مراحل بالا را با دقت انجام دادید می بایست موردی دیگر را رعایت نمایید موردی که می بایست رعایت کنید این است که در صورتی که می خواهید تمام تجهیزات داخل یخچال تان ضد عفونی و ضد باکتریایی شود می بایست ابتدا ظرف آبی را به مقدار لازم با آپ پر کنید و کنارتان قرار دهید.در صورتی که می خواهید یخچال تان تمیز تر شود می توانید مقداری سرکه را به آب بنا به نیازتان اضافه نمایید.توجه داشته باشید سرکه ایی که برای این کار استفاده می گردد می بایست سرکه سفید باشد.

نکته:عده ای از خانم ها برای تمیز کردن یخچال فریزر معمولا از شوینده های اسیدی استفاده می کنند،به همین متظور شوینده های اسیدی برای این کار پیش نهاد نمی گردد چرا که ممکن است این نوع شوینده ها علاوه بر این که سلامت شما را به خطر بی اندازند بدنه ی یخچال فریزر تان را نیز مخدوش و دچار آسیب می نمایند به همین منظور بهترین موادی که می توانید برای تمیز کردن یخچال تان استفاده نمایید استفاده از آب گرم و سرکه می باشد.

مرحله چهارم:

خشک کردن

مهم ترین بخش نحوه ی تمیزکردن یخچال فریزر خشک کردن میباشد بعد از این که با ترکیب آب گرم و سرکه داخل یخچال تان را به خوبی پاک کردید می بایست با استفاده از دستمال خشکی تمام نقاط داخلی یخچال تان را خشک نمایید چرا که در صورتی که این مناطق را خشک نکنید ممکن است یخچال تان مورد آسیب قرار گیرد.به همین منظور بعد از این که با دستمالی این کار را انجام دادید درب یخچال تان را برای مدتی باز نگه دارید و بعد از این که داخل یخچال تان تقریبا خشک شد می توانید یخچال تان را بر سر جای خودش قرار دهید.بعد از همه ی این اقدامات با خیال راحت می توانید یخچال تان را به برق بزنید و مجددا مواد غذایی و وسیله های تان را درون یخچال بچینید.

در این مقاله برای شما نحوه ی تمیز کردن یخچال فریزر را به طور دقیق مورد بحث قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای شما آموزنده و مفید قرار گرفته شده باشد.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما